Optymalizacja zarządzania magazynem dzięki elektronicznym etykietom półkowym

Jako największy dostawca w Europie w dziedzinie technologii łożysk ślizgowych, portfolio produktów GLT Bearings GmbH obejmuje około 20 000 standardowych pozycji, z których 4,5 miliona części znajduje się w głównym magazynie w Monachium. Aby optymalnie przygotować artykuły w zakładzie w Monachium, e-shelf-labels wspiera GTL Bearings w zakresie zarządzania magazynem, dostarczając 5 000 sztuk G1 Retail Labels firmy SES-imagotag.

Interfejs pomiędzy systemem zarządzania towarami a etykietą

Naszym celem w e-shelf-labels jest optymalne dostosowanie cyfrowych etykiet cenowych do własnego oprogramowania danego klienta. Nasze standardy w tym zakresie są zawsze wysokie. Wyzwaniem we współpracy z GLT Bearings było terminowe uzyskanie danych ilościowych, informacji o artykułach oraz odpowiednich identyfikatorów LabelID z systemu firmy ERP Microsoft Dynamics NAV. Z pomocą dostosowanego oprogramowania z potężną i wydajną infrastrukturą oraz ekspertyzą naszego zespołu stworzono interfejs z systemem ERP, tak aby dane mogły być odtwarzane na etykietach. Interfejs umożliwia zarządzanie i zmianę wyświetlania etykiet w sposób szybki, łatwy i niezawodny. W magazynie GLT Bearings etykiety zawierają identyfikatory artykułów, ilości i matrycę danych. Pozwala to na bezpośrednią identyfikację zawartości małych nośników ładunku.

SPRAWDZONE ETYKIETY W PRZEMYŚLE I HANDLU DETALICZNYM

Etykiety G1 sprawdzają się szczególnie w przemyśle i handlu detalicznym i mogą być stosowane zarówno jako elektroniczne etykiety cenowe, jak i etykiety elektroniczne. Dzięki różnym dostępnym rozmiarom i trzem kolorom wyświetlacza etykiety mogą być stosowane indywidualnie i elastycznie. Etykiety detaliczne G1 są dostępne w rozmiarach od 1,6 cala do 12,2 cala w kolorach: czarno-białym, czarno-białym czerwonym lub czarno-białym żółtym. Dodatkowe kolory czerwony i żółty pozwalają na wyróżnienie informacji. Aby umożliwić jeszcze bardziej indywidualne dopasowanie, przedni panel elektronicznych etykiet regałowych może być również wymieniany na inne kolory. Różne uchwyty umożliwiają ponadto elastyczne mocowanie etykiet firmy SES-imagotag w różnych miejscach i indywidualne dopasowanie do różnych systemów regałów.

Oprócz technologii e-ink, która gwarantuje bardzo dobrą czytelność, zintegrowana technologia NFC umożliwia liczne opcje łączenia klienta, produktu i sprzedawcy w sieć. Dodatkową zaletą etykiet jest trwałość baterii do 5 lat. Funkcja ułatwiająca przełączanie stron wyświetlania etykiet cyfrowych z nazwą artykułu, numerem artykułu i ceną.

W przemyśle, cyfrowe wyświetlacze e-ink sprawdzają się przede wszystkim jako markery, napisy i oznakowania. Tam, gdzie w innym przypadku drukowana etykieta musiałaby być często i niewygodnie wymieniana, napisy na etykietach e-ink można zmieniać łatwo i bez komplikacji. Oznacza to, że na cyfrowych etykietach można wyświetlać opisy artykułów lub ich ilość w obszarze gospodarki magazynowej, jak również oznaczenia maszyn i półek lub schematy przepływu i karty obiegowe. Przedsiębiorstwa przemysłowe korzystają z optymalizacji procesów i automatyzacji, które są możliwe dzięki szybkim i elastycznym aktualizacjom. Etykiety e-ink eliminują konieczność stosowania etykiet papierowych, jednocześnie oszczędzając zużycie materiałów i czas pracowników. Cyfrowe etykiety mogą być zarządzane centralnie i oferują również możliwość sterowania różnymi procesami za pomocą diod LED umieszczonych na etykietach. W ten sposób w każdej chwili wyświetlany jest aktualny stan magazynowy towarów, co zapobiega awariom podczas bieżącej eksploatacji.