Zrównoważona modernizacja przestrzeni publicznej

MOŻLIWE ZASTOSOWANIA
  • Transport publiczny
  • Stadiony
  • Targi
  • Muzea
  • Jednostki administracji

ZASTOSOWANIE W TRANSPORCIE PUBLICZNYM

Wyświetlacze e-ink umożliwiają zastosowanie digital signage w wielu różnych obszarach. Dotyczy to również lokalnego transportu publicznego. Tutaj użytkownicy korzystają z elektronicznego oznakowania w postaci zasilanych energią słoneczną tablic informacyjnych w czasie rzeczywistym na przystankach autobusowych i kolejowych oraz na lotniskach. Jako cyfrowe tablice informacyjne służą do orientacji w transporcie publicznym i oferują pasażerom przyjazne dla użytkownika informacje o rozkładach jazdy, trasach, raportach o ruchu drogowym i innych.

INFORMACJE W CZASIE RZECZYWISTYM

Na lotniskach wyświetlacze e-ink są używane do pokazywania najnowszych informacji o lotach, do informowania pasażerów podczas odprawy lub kontroli bezpieczeństwa. Dzięki informacjom o rozkładzie jazdy w czasie rzeczywistym pasażerowie mogą szybko i łatwo dowiedzieć się o swojej podróży i odpowiednio wcześnie przygotować się na ewentualne odwołania lub opóźnienia. W przypadku linii lotniczych i firm transportowych funkcja ta daje im możliwość szybkiego działania i organizowania alternatywnych rozwiązań bez powodowania większych opóźnień. W rezultacie elektroniczne znaki pomagają regulować ruch i organizację transportu publicznego na lotnisku.

Wielofunkcyjne rozwiązania signage w miastach

Wyświetlacze E-Ink są dostępne w różnych rozmiarach i formatach, takich jak wyświetlacze HD w skali szarości oraz wyświetlacze kolorowe lub specjalne etykiety z certyfikatem IP. Znaki elektroniczne nadają się więc do szerokiego zakresu zastosowań. Oprócz systemów oznakowania typu "all-in-one" dostępnych w ofercie e-shelf-labels portfolio produktów obejmuje również indywidualne rozwiązania miejskie w postaci cyfrowych tablic informacyjnych na przystankach autobusowych lub elektronicznych ekranów docelowych dla autobusów, jak również innych cyfrowych wyświetlaczy informacyjnych dla przestrzeni publicznej. Te warianty oznakowania w miastach i obszarach miejskich są trwałe, centralnie sterowane i uniwersalnie stosowane poprzez integrację np. w słupach ogłoszeniowych lub mocowanie do słupów lamp ulicznych i znaków.

Organizacyjna optymalizacja w instytucjach publicznych

Rozwiązania digital signage mogą być również zintegrowane na wiele sposobów w budynkach i obiektach publicznych, takich jak urzędy, muzea, stadiony i targi. Bezpośrednio przy wejściu cyfrowe znaki informacyjne służą do witania gości, przekazywania ważnych informacji lub pełnią funkcję drogowskazów do budynku.

Aby ułatwić odwiedzającym udanie się do urzędów, można wykorzystać znaki cyfrowe do odnalezienia drogi po obiekcie i identyfikacji biur. Cyfrowe tabliczki przydrzwiowe ROOMZ umożliwiają również proste i efektywne zarządzanie pomieszczeniami. Bezpośrednio przy monitorze pracownicy mogą rezerwować lub zwalniać pokoje za pomocą panelu dotykowego.

Elektroniczne wyświetlacze mogą również pełnić funkcję tablic informacyjnych w instytucjach publicznych, informując o specjalistycznych oddziałach, pokazując czas oczekiwania lub regulując terminy wizyt i odwiedzin w urzędach. Wyświetlacz zainstalowany w poczekalni może pokazywać wszystkim gościom aktualny numer, który został wcześniej przydzielony.

Znaki mogą być dynamicznie i łatwo aktualizowane centralnie dzięki technologii e-ink i charakteryzują się niskim zużyciem energii. Treść wyświetlana na wyświetlaczach może być również indywidualnie projektowana i zmieniana w dowolnym momencie. Oznacza to, że goście i pracownicy są zawsze na bieżąco.

W muzeach etykiety E-Ink służą z jednej strony do orientacji dla zwiedzających w formie tablic informacyjnych, które dają przegląd budynku, a z drugiej strony jako oznakowanie obiektów dla poszczególnych dzieł sztuki. Na tablicach cyfrowych jest miejsce na wszystkie ważne informacje, takie jak tytuł, opis, rok powstania i numer. Napis, jak również czcionka i język prac mogą być w każdej chwili aktualizowane. Wyświetlacze e-ink mogą również wyświetlać zdjęcia i inne dzieła sztuki w bardzo ostrej jakości, stając się tym samym dziełami sztuki.

Dzięki uniwersalnej konstrukcji znaków cyfrowych można je również idealnie dopasować wizualnie do danego dzieła sztuki. Cienkie i lekkie wyświetlacze są eleganckie i dyskretne, a także całkowicie bezprzewodowe, co oznacza, że nie zakłócają atmosfery przestrzeni wystawienniczej. Dzięki kilkumiesięcznej żywotności baterii wyświetlacze oferują łączność Wi-Fi i doskonałą czytelność.

Spersonalizowane doświadczenia gości w ośrodkach rekreacyjnych

Zalety ekranów e-ink
  • Pobieranie informacji w czasie rzeczywistym
  • Dopasowana do potrzeb konstrukcja
  • Wielofunkcyjne zastosowanie
  • Instalacja bezprzewodowa