Etykieta z przyciskiem - pick-by-light made easy

Etykieta Pick-by-light ułatwia odnalezienie części produkcyjnych lub miejsc składowania, zwłaszcza w przemyśle, dzięki migającym w różnych kolorach diodom LED na etykietach elektronicznych. Szczególnie w dużych halach z wieloma regałami magazynowymi małe diody LED mogą się łatwo zgubić. Z tego powodu asortyment NEWTON firmy SOLUM został rozszerzony o tzw. etykiety z przyciskiem "pick-by-light". Etykieta z przyciskiem pick-by-light to specjalna etykieta cyfrowa, która oprócz dwóch małych przycisków posiada duży przycisk pick-by-light na froncie.

Jako innowacyjna technologia ESL etykieta z przyciskiem pick-by-light o wielkości 4,3 cala przekonuje solidną konstrukcją, która doskonale pasuje do środowiska przemysłowego. W przeciwieństwie do konwencjonalnych procesów pick-by-light pracownicy widzą haptyczny przycisk LED o wielkości 2 euro nawet z dużej odległości. Podobnie jak przyciski boczne etykiety elektronicznej, przycisk jest elastycznie programowalny i może być powiązany zarówno z prostymi, jak i złożonymi działaniami. Zapewnia to nie tylko bardziej efektywną realizację zadań, ale również możliwość szybkiego i łatwego zakończenia procesów kompletacji lub ponownego zamawiania nowych artykułów za naciśnięciem jednego przycisku. Nawet rezerwacja pojedynczych artykułów z gospodarki magazynowej jest możliwa po naciśnięciu przycisku.

Kolor dla każdego etapu procesu

FUNKCJE I WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWE
 • Duży przycisk pick-by-light na froncie
 • Dowolnie konfigurowalne przyciski haptyczne
 • Technologia e-ink w kolorach BWR / BWY
 • Nie wymaga zasilania
 • Wytrzymała konstrukcja
 • Kolorowa dioda LED

Rozwiązanie "pick-by-light"

System pick-by-light umożliwia szybkie i łatwe odnajdywanie przedmiotów, zapewniając tym samym bezproblemową codzienną pracę w przemyśle. Istnieją dwa rodzaje zleceń kompletacji: Sequence Picking i Pick at Once.

W przypadku "wyboru sekwencyjnego" diody LED migają jedna po drugiej i prowadzą operatora krok po kroku przez cały proces kompletacji natomiast w przypadku operacji "pick-at-once" wszystkie przyciski LED migają jednocześnie.

Żądaną kolejność można w prosty sposób wybrać na desce rozdzielczej systemu, a następnie przypisać ją do koloru migających diod LED. Po uruchomieniu procesu pierwszy element do pobrania jest wskazywany przez migający przycisk LED na etykiecie podczas wyboru sekwencji w miejscu kompletacji. Równocześnie na etykiecie elektronicznej wyświetlana jest zamówiona ilość. Aby potwierdzić pobranie danej pozycji, pracownik musi tylko nacisnąć przycisk, a etykieta na kolejnej pozycji zaczyna migać. Dzięki różnym kolorom diod LED pracownik może prześledzić cały proces kompletacji: jeśli etykieta miga na żółto, oznacza to, że do wyboru pozostał tylko jeden artykuł, kolor zielony wskazuje ostatni artykuł i koniec procesu.

PROSTE I PRZEJRZYSTE ZARZĄDZANIE ZAPASAMI

Oprócz zwiększonej wydajności i dokładności technologia pick-by-light sprawia, że zarządzanie zapasami jest bardziej przejrzyste i efektywne. Etykiety posiadają funkcję automatycznej aktualizacji stanów magazynowych w czasie rzeczywistym: w każdej chwili można sprawdzić aktualny poziom zapasów lub uruchomić proces uzupełniania zapasów u dostawców, co pozwala uniknąć tzw. wąskich gardeł. Funkcja Put-by-Light to szybki i łatwy sposób zarządzania uzupełnianiem zapasów na półkach. Pracownicy mogą łatwo zidentyfikować półki, na których jest niski poziom zapasów lub puste i nacisnąć przycisk na etykiecie, aby rozpocząć proces zmiany zamówienia lub uzupełnienia. Podczas tego procesu migające przyciski LED prowadzą pracowników do odpowiednich półek. Gdy półki są już uzupełnione, proces można potwierdzić, po prostu ponownie naciskając przycisk.

ZALETY ETYKIET PICK-BY-LIGHT
 • Prosta i szybka obsługa
 • Efektywne wykonywanie pracy dzięki jasnym, skierowanym na światło instrukcjom pracy
 • Aktualizacja informacji o stanie magazynowym w czasie rzeczywistym
 • Zmniejszenie liczby błędów ludzkich
 • Zwiększona wydajność i dokładność zamówień

Za pomocą etykiet na przyciski Pick-by-light usprawnicie Państwo proces komisjonowania w swoim przedsiębiorstwie przemysłowym. Eksperci z e-shelf-labels chętnie Państwu doradzą w tym zakresie.