Captana ShelfEye - Kamera do zautomatyzowanego monitorowania półek

Dla wielu firm, czy to w handlu detalicznym, czy w produkcji, zarządzanie zapasami jest jednym z głównych wyzwań. Chodzi nie tylko o optymalną kontrolę zapasów w celu uniknięcia ich braku, ale również o optymalny poziom zapasów, stałą zdolność dostaw oraz trafne prognozy popytu. Skuteczne zarządzanie zapasami wymaga jednak danych, na których można polegać w celu optymalizacji procesów od zamówień zakupu, aż po sprzedaż.

Przedsiębiorstwa mogą sprostać temu zadaniu tylko dzięki digitalizacji zarządzania zapasami, która obejmuje i łączy wszystkie procesy inwentaryzacji, logistyki i zarządzania. Zautomatyzowane procesy zarządzania zapasami gwarantują, że wymagania klientów są zawsze spełnione, a pracownicy mogą skoncentrować się na innych zadaniach. W tym przypadku decydujące znaczenie ma odpowiedni sprzęt i oprogramowanie do zarządzania zapasami.

Jako sprzęt dedykowany dla rozwiązań ESL do niezawodnego zarządzania inwentaryzacją kamera Captana ShelfEye została zaprojektowana tak, aby obserwować półki i wysyłać sygnały do systemu, gdy tylko pojawi się ryzyko związane z brakami magazynowymi. Kamera jest wyposażona w specjalne funkcje do tego celu.

Najważniejsze zalety w skrócie:

  • Obiektyw z autofokusem
  • Protokół komunikacyjny o niskim poborze prądu
  • Gwarancja prawidłowego wykrywania położenia na półce dzięki opatentowanemu Position Easylock
  • Baterie do wielokrotnego ładowania
  • Wytrzymała obudowa
  • Konfigurowalna dioda LED stanu
  • Czujnik ruchu zapewniający oszczędność energii i zgodność z wytycznymi EU w zakresie RODO

Jak ShelfEye współpracuje z Captaną?

Kamera ShelfEye jest montowana naprzeciwko półki, która ma być monitorowana w magazynie lub w punkcie sprzedaży. Autofocus i szeroki kąt gwarantują niezmiennie dobrą czytelność całego asortymentu dzięki kamerze wykorzystującej tzw. „detekcję mrugnięcia” do ciągłego skanowania zapasów. Zdjęcia osób stają się automatycznie nierozpoznawalne, aby zachować zgodność z wytycznymi RODO. We współpracy z oprogramowaniem Captana możliwa jest geolokalizacja braków towaru na półkach. Gdy tylko automatyczne monitorowanie wykryje braki w wizualnej prezentacji półek (dostępność na półce), jest to natychmiast oznaczane i przekazywane do systemu. Ten z kolei może przekazać informację o rodzaju i położeniu brakującego produktu bezpośrednio do pracowników i natychmiast skierować ich do punktu, w którym należy podjąć odpowiednie działania.

W ten sposób zarządzanie zapasami zostaje usprawnione dzięki monitorowaniu w czasie rzeczywistym i automatycznym powiadomieniom. Jednocześnie dane zebrane w dłuższych okresach czasu mogą być analizowane i wykorzystywane do ogólnej optymalizacji zapasów, ponieważ system rozpoznaje, które produkty cieszą się szczególnie dużym popytem i wymagają kilku punktów ponownego zamawiania. Dzięki rozwiązaniu ESL możliwe jest również składanie automatycznych zamówień do dostawców w celu uproszczenia łańcucha dostaw.

Celem Captana jest zawsze optymalne zarządzanie zapasami przy możliwie najniższych kosztach magazynowania i zapasów, a także oszczędność czasu dla firm i klientów w tym samym czasie.

Chcą Państwo dowiedzieć się więcej o systemie automatycznego monitorowania półek z Captaną? Prosimy o kontakt z jednym z naszych konsultantów, aby dowiedzieć się więcej o sprzęcie i oprogramowaniu do zarządzania zapasami dla Państwa firmy detalicznej lub magazynu.