Co to są cyfrowe wobblery półkowe?

Około 70-80% wszystkich decyzji zakupowych podejmowanych jest bezpośrednio w sklepie — tutaj ważne jest, aby przyciągnąć uwagę klienta poprzez innowacyjną prezentację produktu. Właśnie ten efekt uzyskuje się dzięki cyfrowym wobblerom półkowym. Bezpośrednio w punkcie sprzedaży animowane wyświetlacze przyciągają wzrok — czy to w celu zareklamowania promocji rabatowych, nowych artykułów czy specjalnych cech produktu.

Cyfrowe wobblery półkowe to specjalnie animowane wyświetlacze e-papierowe. Mogą one wyświetlać ruchome obrazy oraz teksty i dlatego nadają się szczególnie jako atrakcja dla klientów w handlu stacjonarnym artykułami konsumpcyjnymi codziennego użytku, tzw. artykułami FMCG. Klientowi sklepu bezpośrednio na półce wyświetlane są unikalne reklamy oraz może on być informowany o promocjach i ofertach.

Ink-In-Motion: Animowane wyświetlacze

Tzw. wyświetlacze ink-in-motion łączą w sobie konwencjonalny czarno-biały wyświetlacz papierowy z przezroczystym kolorowym nadrukiem (overlay) na wierzchu. Pod papierem elektronicznym znajduje się warstwa ze zdefiniowanymi obszarami (segmentami), które mogą być indywidualnie sterowane. Dzięki naprzemiennemu stosowaniu czerni i bieli powstają migające sekwencje animacji.

Technologia Ink-In-Motion jest wszechstronna: zarówno jako narzędzie promocji sprzedaży w standardowych ekspozytorach POP, stojakach na biurko, na szyldach i innych akcesoriach, jak i do innowacyjnej prezentacji produktów w formie cyfrowych stoperów półkowych.

Innowacyjna prezentacja produktu poprzez silne cechy

W bezpośrednim porównaniu z konwencjonalną papierową reklamą produktów animowane wyświetlacze są bardziej przekonujące pod wieloma względami. Przede wszystkim przyciągają one uwagę klientów w miejscu zakupu i w ten sposób wyróżniają markę na tle konkurencji. Jednocześnie cyfrowe wobblery półkowe nie tracą żadnej z pozytywnych właściwości wobblerów papierowych: mogą one wyświetlać ruchome obrazy i teksty, zachowując przy tym kąt obrazu wynoszący prawie 180 stopni. Ponadto zachwycają one wysoką rozdzielczością i żywymi kolorami. Dzięki wysokiemu kontrastowi nawet w jasnym otoczeniu wyświetlacze są idealne dla handlu detalicznego i mogą być przymocowane do półki. Silne oddziaływanie na klienta i wzrost zainteresowania produktem są gwarantowane dzięki reklamie cyfrowego wobblera.

Oprócz solidnej budowy wobblery cyfrowe są lekkie i cienkie, co ułatwia ich obsługę i montaż. Dzięki temu mogą być mocowane bezpośrednio do produktów, na przykład na półkach lub przy kasie, wytrzymując jednocześnie rygorystyczne warunki środowiska detalicznego. Dzięki swoim wyjątkowym możliwościom wobbler jest popularnym narzędziem do nawiązywania komunikacji z klientem i wyróżnia się na tle tradycyjnych sposobów ustalania cen.

KLUCZOWE ZALETY W SKRÓCIE
  • Zwiększenie atrakcyjności handlu stacjonarnego poprzez innowacyjną prezentację produktów
  • Wzmocnienie promocji sprzedaży i pozycjonowania marki poprzez indywidualne działania marketingowe
  • Bez strat w porównaniu z wersją papierową: kąt obrazu 180 stopni
  • Łatwy montaż i uruchomienie
  • Możliwość dostosowania koloru, kształtu i rozmiaru
  • Niezwykle niskie zużycie energii dzięki łatwo wymienialnym bateriom
  • Indywidualne zmiany ustawień

ZAINTERESOWANIE OD PIERWSZEGO SPOJRZENIA

Animowane stopery półkowe robią dokładnie to, co obiecuje ich nazwa: klienci zatrzymują się przy półce. Ogromny wpływ na sprzedaż i uwagę klientów potwierdzają wyniki kompleksowego badania zastosowania animowanych wyświetlaczy w połączeniu z ofertami kuponowymi. W porównaniu z normalną reklamą produktu średni czas zauważenia kuponu skraca się w przypadku wobblerów z 12,5 sekundy do 1,6 sekundy. Oznacza to, że wobblery na półkach są ośmiokrotnie szybciej zauważane przez klientów w sklepie. Ten silny efekt znajduje również odzwierciedlenie w liczbie klientów, któ–zy wybrali reklamowany produkt - dzięki stoperom półkowym liczba klientów w badaniu wzrosła do 75%, czyli 1054 klientów.

Różne obszary zastosowań

ZASTOSOWANIE BEZPOŚREDNIO NA PÓŁCE

Wobblery są stosowane bezpośrednio w miejscu sprzedaży, czyli tam, gdzie klient i produkt spotykają się bezpośrednio. Reklama wobblerowa znajduje zastosowanie przede wszystkim w handlu detalicznym, jako promocja sprzedaży w działach drogeria i kosmetyki, dom i ogród, a także w handlu spożywczym i elektronicznym. Animowane wobblery na półkę nadają się nie tylko do cyfrowego wyświetlania cen, ale mogą również podkreślać pożądany produkt za pomocą zdjęć lub komunikatów reklamowych, aby przyciągnąć uwagę klientów. Z wobblerami jako środkiem marketingowym prosta i skuteczna reklama jest gwarantowana. Stopery półkowe mogą być również stosowane w swoich indywidualnych formatach, na przykład w supermarkecie, aby oprócz ceny zwrócić uwagę na ofertę specjalną lub promocję.

Dzięki możliwości dostosowania wyświetlaczy pod względem kształtu, rozmiaru i koloru nie ma żadnych ograniczeń co do obszarów zastosowania. Dzięki wymiennym nakładkom, na wyświetlaczach można zastosować zaplanowaną, ogólną animację tła (lub np. cyfr) i przeprojektować nakładkę kolorystyczną. Na życzenie możemy stworzyć indywidualną stoper półkowy z Państwa reklamą.

Dalsze przykłady zastosowań są dostępne na życzenie.

Nasze usługi w e-shelf-labels

Czy są Państwo zainteresowani i chcieliby dowiedzieć się, jakie opcje projektowe są dostępne i jak są one realizowane? Chętnie przedstawimy Państwu wstępny przegląd wytycznych dotyczących projektowania. Mogą Państwo również skontaktować się z nami bezpośrednio, aby wspólnie zaprojektować indywidualnie animowany display.