Elektroniczne etykietowanie cen w handlu detalicznym artykułami sportowymi

Rodzinny sklep sportowy WOHLLEBEN Sports oferuje w swoim oddziale w Dörfles-Esbach w Górnej Frankonii ekskluzywny asortyment artykułów sportowych i rekreacyjnych. Szczególnie w sklepach sportowych z wieloma różnymi produktami cyfrowe etykiety cenowe upraszczają etykietowanie i zarządzanie produktami. Za pomocą oprogramowania można w prosty i elastyczny sposób oznaczać poszczególne marki, artykuły lub grupy produktów ceną ofertową. Ceny mogą być kontrolowane centralnie i mogą być zmieniane za pomocą jednego kliknięcia myszki, bez konieczności ręcznego oznaczania każdej pozycji. Oznacza to, że specjalne promocje mogą być wprowadzane w krótkim czasie, bez konieczności angażowania dużej ilości czasu i pracowników.

Dzięki wsparciu e-shelf-labels, sklep sportowy został wyposażony w cyfrowe etykiety cenowe VUSION firmy SES-imagotag. W połączeniu z dopasowanym oprogramowaniem Jeegy on-premise firma WOHLLEBEN ma dzięki temu optymalną pozycję, aby zaoferować swoim klientom jeszcze lepsze wrażenia z zakupów.

Etykieta VUSION 2,6 cala od SES-imagotag

Etykiety VUSION znajdują zastosowanie przede wszystkim w sektorze handlu detalicznego. Dzięki nowoczesnemu wzornictwu można je elastycznie wkomponować w różne pomieszczenia. Sklep sportowy WOHLLEBEN stosuje cyfrowe etykiety cenowe z serii VUSION w kolorze antracytowym o rozmiarze 2,6 cala jako uzupełnienie istniejących etykiet G1. Dzięki temu wszystkie artykuły sportowe w sklepie mogą być optymalnie oznakowane i dostosowane do potrzeb klienta.

Elektroniczne etykiety do zautomatyzowanego, cyfrowego etykietowania cen są podłączane za pomocą Jeegy, oprogramowania specjalnie dostosowanego do systemu SES imagotag. Za pomocą oprogramowania Jeegy można zarządzać elektronicznymi etykietami półkowymi, tak aby w każdej chwili można było zmieniać i przeglądać ceny, informacje o produktach i ich dostępności. Szczególną cechą wdrożenia systemu w tym sklepie sportowym była migracja z czystej instalacji Control Center do instalacji Jeegy.

Umożliwienie stosowania własnych strategii cenowych

"e-shelf-labels oferuje dobrą obsługę klienta, komunikacja z działem sprzedaży i wsparciem technicznym była i jest zawsze bardzo dobra. Również doradztwo, zwłaszcza ze strony panów Sagnera i Rastra, było bardzo dobre. Dało to do myślenia w kwestii naszego dalszego postępowania. Ogólnie rzecz biorąc, ponownie wybralibyśmy usługi firmy e-shelf-labels." – Michael Dorst, kierownik działu IT [i] Logistyki

Sklep sportowy oferuje szeroką gamę różnych artykułów - od odzieży i sprzętu sportowego po akcesoria i rowery. Dopasowane do asortymentu produktów cyfrowe etykiety cenowe zapewniają nowoczesny wygląd sklepu, a jednocześnie ułatwiają zarządzanie i etykietowanie artykułów. Dzięki rozwiązaniu ESL udało się również zrealizować cel klienta WOHLLEBEN Sports: umożliwić realizację własnych strategii cenowych w prosty i elastyczny sposób.