Cyfrowe etykietowanie cen w handlu spożywczym dla winklerswurst

Jako producent przysmaków z Transylwanii i Rumunii, właściciel Klaus Winkler prowadzi wraz z zespołem firmę winklerswurst. Ten detaliczny sprzedawca żywności, z siedzibą w Rheda-Wiedenbrück w Nadrenii Północnej-Westfalii, sprzedaje swoje kiełbasy i inne specjały przez sklep internetowy, jak również w sprzedaży detalicznej i hurtowej. Poza tym Winklerswurst oferuje swoje produkty spożywcze swoim klientom na miejscu w sprzedaży bezpośredniej.

Winklerswurst, chcąc uczynić sprzedaż bezpośrednią bardziej nowoczesną i cyfrową, a jednocześnie zmniejszyć ilość pracy związanej z niektórymi procesami i stworzyć jednolitość w etykietowaniu cen, zdecydował się na zastosowanie elektronicznych etykiet cenowych. Szukając sprzedawcy elektronicznych etykiet cenowych, który służy również jako konsultant i oferuje pomoc we wdrażaniu indywidualnych rozwiązań cyfrowych, firma winklerswurst natrafiła na e-shelf-labels. Jedną z cech, która ich przekonała, był fakt, że e-shelf-labels wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i obsługuje różne branże i firmy niezależnie od ich wielkości. Winklerswurst potrzebował około 1.000 etykiet elektronicznych do wyposażenia samoobsługowych regałów chłodniczych i regałów z mrożonkami, jak również do różnych konwencjonalnych regałów oraz do lady ze świeżą żywnością. We współpracy z e-shelf-labels cel ten został pomyślnie osiągnięty. W międzyczasie cały sklep został wyposażony w elektroniczne etykiety na półki.

Etykiety 2,6" i 3,7" do stosowania w sprzedaży bezpośredniej

Ze względu na możliwość łatwego dodawania nowych artykułów i zmiany cen, wybór padł na etykiety VUSION firmy SES-imagotag. Seria VUSION, jako trwałe rozwiązanie w zakresie etykietowania dla przemysłu i handlu, wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem i wszechstronnymi możliwościami zastosowania. Elektroniczne etykiety na półki sklepowe są szczególnie popularne w sektorze handlu detalicznego. Nawet na mniejszych etykietach można bez problemu wyświetlić wszystkie informacje o produkcie, takie jak cena, nazwa, ilość i inne. Dodatkowo istnieje możliwość wyświetlania kodów QR lub kodów kreskowych. W sprzedaży bezpośredniej winklerswurst, cyfrowe etykiety cenowe w rozmiarach 2,6 i 3,7 cala są używane do etykietowania przy ladach i półkach. Etykiety elektroniczne są zarządzane w siedzibie firmy i są połączone z jej własnym systemem zarządzania towarami. Oznacza to, że w ciągu kilku sekund można przenieść zmiany cen na etykiety cenowe lub połączyć nowe artykuły. Instalacja i konfiguracja elektronicznych etykiet cenowych mogła zostać przeprowadzona bez problemów po udzieleniu instrukcji przez e-shelf-labels.

Kompetentne doradztwo i odpowiednie rozwiązanie

"Kompetentne doradztwo ze strony e-shelf-labels pomogło nam w wyborze wielkości znaków i wyposażenia poszczególnych etykiet, dzięki czemu udało nam się znaleźć odpowiednie znaki dla naszych półek i lady ze świeżą żywnością. Możliwość czerpania z istniejących doświadczeń jest wielką zaletą, oszczędza czas i pieniądze. Ponownie wybralibyśmy usługi firmy e-shelf-labels." – Phil Beckord, sprzedawca e-commerce, winklerswurst GmbH & Co. KG

Z pomocą e-shelf-labels, firma winklerswurst znalazła odpowiednie cyfrowe rozwiązanie do etykietowania swojego sklepu i została poinformowana o wszystkich kwestiach dotyczących technologii, uruchomienia i instalacji. Dzięki zastosowaniu cyfrowych etykiet cenowych można było zmodernizować sklep pod kątem bezpośredniej sprzedaży żywności. Uciążliwe i długotrwałe oznaczanie cen i ich zmiany należą już do przeszłości.